vydáva svoj debutový album pod renomovaným vydavateľstvom Hevhetia.sk "Po mnohých úspešných produkciách prišiel čas na svoj vlastný album" .-pozn. Ivan. 

 

Ivan si k nahrávaniu albumu pozval slovenskú-svetovú hudobnú špičku, svojich dlhoročných kolegov a priateľov, ako bubeník Martin Valihora (Hiromi Uehara, Lee Ritenour, Mezzoforte ,Ron Affif, Frank McComb),​

 

basgitarista Juraj Griglák ( Bobby Sparks / Prince , Poogie Bell, Ron Affif, Frank McComb,  Slovenská filharmónia) , ​

 

klavirista Eugen Vizváry  (Kim Davis ,Alicia Keys, Whitney Houston,Vivian Sessoms (Joe Cocker),Rick Bailey (Delegation), Eric Marienthal (Chick Corea Elektric Band), Mark Kelley, zoskupením týchto hudobníkov sa z albumu stal hudobný klenot. Na albume zaspievali známe Slovenské speváčky Anita Soul a Ivana Regešová.

Plagat CD-Ivan Dimitrov-opravené1.jpg

IVAN DIMITROV

MY COLORFUL DREAM

 Samotný názov CD "My Colorful Dream"  prezrádza, že skladby majú rôzny charakter ako Jazz, Funky, Soul…,

Ivanove husle a dôkladne prepracované melódie vynikajú vo  fantasticky spracovaných Groovoch. Taktiež ako

gitarista predviedol v rôznych žánroch, svoju genialitu ovládať nástroj.  Nechajte sa uniest do sveta farebných tónov.

 PRESS 

Nominácia za najlepší Jazzový album roka 2019

www.jazz.sk 

30.09.2020

Andreas Schiffmann

www.musicreviews.de 

05.07.2019

Die Art und Weise, wie IVAN DIMITROV seine Saiteninstrumente auf "My Colorful Dream" im Funk- und Soul-Kontext grooven lässt, ist momentan praktisch ohne Beispiel, wenn man sich im weiteren Fusion-Milieu umsieht. Dies macht das Album über die schlichtweg herausragende Performance aller Mitwirkenden zu einer Empfehlung...

http://musikreviews.de/reviews/2019/Ivan-Dimitrov/My-Colorful-Dream/

Dávid Oláh

www.jazz.sk 

19.09.2019

Vynikajúci slovenský hudobník s bulharsko-gréckymi koreňmi, huslista, skladateľ a producent Ivan Dimitrov nahral pred nedávnom autorskú novinku s názvom „My Colorful Dream“. CD "My Colorful Dream" prezentuje vynikajúcu dávku kvalitného fusionu, funku, ľudovej hudby, latina, popu a jazzu. V prvom rade musím pochváliť vynikajúci zvuk, ktorý podľa môjho názoru prekračuje tunajšie hranice, na ktoré sme väčšinou zvyknutí. Líder je nesmierne talentovaným multiinštrumentalistom s jasným konceptom, smerovaním a cieľom. Ide o flexibilného a rozhľadeného hudobníka s výbornou predstavou celkového soundu, čo na tomto albume potvrdil. 

https://www.jazz.sk/articles/cd-my-colorful-dream-nesmierne-vydareny-pocin-multiinstrumentalistu-ivana-dimitrova

Radio Proglas

Třikrát z Proglasu

Ivan Dimitrov 

31.07.2019

Jednou z letošních novinek hudebního vydavatelství Hevhetia je album My Colorful Dream slovenského jazzového hudebníka (kytarista, houslista) Ivana Dimitrova. Představíme si je v pořadu Třikrát z Proglasu ve čtvrtek 19. září 2019 od 7.45. Na albu My Colorful Dream jazzového multiinstrumentalisty Ivana Dimitrova účinkuje řada slovenských hudebníků a zpěváků. Jsou to například zpěvačky Anita Soul a Ivana Regešová, rapper Yvan Dimitrov ml., bubeník Martin Valihora, baskytaristé Juraj Griglák a Eugen Vizváry a další. Ivan Dimitrov pochází z hudební rodiny. Jeho otec byl bubeníkem bulharského bigbandu, matka zpěvačka, bratr klavírista a strýc houslista a koncertní mistr symfonického orchestru v Německu. Jako houstlista Ivan Dimitrov hostuje na albu Awakening pianisty Pavla Morochoviče a jeho tria. Jako kytarista a houslista spolupracoval na dalších nahrávkách (nejen) slovenského jazzu a rocku. Na konzervatoři v Bratislavě studoval hru na housle a klavír, soukromě studoval hru na kytaru se zaměřením na jazz.

https://hudba.proglas.cz/noklasik/jazz/barevny-sen-ivana-dimitrova

radio Proglas Ivan Dimitrov - My ColorfuArtist Name
00:00 / 14:27